filmowanie nieruchomości

Sprzedaż nieruchomości o wartości kilkuset tysięcy czy nawet kilku milionów złotych nie jest łatwa. Jako deweloper lub agent biura nieruchomości doskonale wiesz, z jakimi wyzwaniami wiąże się marketing w tej branży. W naszej firmie mamy coś, co może Ci pomóc – chodzi o filmowanie nieruchomości i inwestycji deweloperskich. Nic nie przekona klienta do zakupu bardziej, niż film wysokiej jakości prezentujący dany obiekt.

Filmy nieruchomości vs ogłoszenia na Otodom

Pierwszym, co przychodzi na myśl przy próbie sprzedaży mieszkania czy domu, jest wystawienie ogłoszenia w portalach typu Otodom czy OLX. Jest to jednak metoda, którą wybiera dosłownie każdy agent nieruchomości. Oznacza to, że konkurencja na tego typu portalach jest ogromna. Dotarcie do klienta jest więc utrudnione i wiąże się z większym kosztem.

Filmy nieruchomości to droga, którą podąża niewielki odsetek deweloperów. Wciąż jest to więc coś mało popularnego, co pozwala wyróżnić się z tłumu sprzedawców i zaskoczyć klienta niestandardowym, oryginalnym podejściem. Jak w każdej branży, tak i przy nieruchomościach liczy się kreatywność. Dobrze zrealizowany spacer wideo po obiekcie może być czynnikiem decydującym o tym, że kupujący zainteresuje się Twoją ofertą. Dzięki jakościowym filmom nieruchomość zapadnie w pamięci oglądającego na dłużej i jest większa szansa, że finalnie podejmie on decyzję o wyborze Twojej oferty.

Wielu osobom zajmującym się sprzedażą mieszkań wydaje się, że produkcja filmu reklamowego nieruchomości to duży koszt. Warto w tym miejscu spojrzeć na wydatki, jakie agenci ponoszą na płatną promocję ogłoszeń w portalach branżowych. Zazwyczaj jest to koszt około dwustu złotych miesięcznie za jedno ogłoszenie. Zakładając, że jedna oferta może wisieć nawet pół roku, daje to koszt ponad tysiąca złotych. Są to zbliżone pieniądze do stawki, jaką można wynegocjować ze studiem filmowym za realizację filmu przy założeniu długofalowej współpracy. Sprzedając nieruchomość o wartości kilkuset tysięcy złotych jest to więc znikomy wydatek, a jeśli ma on znacząco przyspieszyć sprzedaż – warto się na niego zdecydować.

Zdjęcia nieruchomości z drona

Szczególnie pomocne w zwiększeniu i przyspieszeniu sprzedaży inwestycji są filmy i zdjęcia nieruchomości z drona prezentujące obiekt z dużej wysokości. Ponownie mamy tutaj do czynienia z czymś, co ma na celu wyróżnić nasze ogłoszenie spośród tysięcy innych ofert. Każdy bierze telefon do ręki i robi zdjęcia obiektu z ziemi. Tym sposobem wszystkie te oferty stają się do siebie łudząco podobne. Sposobem na wyróżnienie się z tłumu jest więc zainwestowanie w profesjonalne zdjęcia z drona, które pokażą nieruchomość z bardziej oryginalnej perspektywy.

Warto zauważyć, że filmowanie nieruchomości z drona to też dawanie większej wartości potencjalnym klientom. Patrząc na takie zdjęcia, oglądający od razu jest w stanie zobaczyć, jak wygląda okolica inwestycji, czy w pobliżu znajduje się park oraz jaka droga prowadzi do obiektu. Takie fotografie z lotu ptaka dostarczają znacznie więcej cennych informacji na temat lokalizacji, niż zwykłe zdjęcia zrobione z ziemi. Pracownia Video w swojej ofercie posiada ujęcia z drona i wykorzystuje je przy realizacji każdego filmu nieruchomości.

Filmy sprzedażowe domów

Kilka czynników wpływa na to, czy filmy sprzedażowe domów spełnią swoje zadanie i przyniosą oczekiwane wyniki. Przede wszystkim trzeba mieć na uwadze, że efekt końcowy uzależniony jest od zaangażowania obu stron. Studio filmowe musi podejść do tematu profesjonalnie, ale klient musi również postarać się, by przygotować obiekt na potrzeby nagrania filmu. Jeśli bowiem filmowcy wejdą do domu, w którym panuje bałagan, to nie będą w stanie pokazać takiej przestrzeni w atrakcyjny wizualnie sposób.

Oto kilka wskazówek, które sprawią, że film sprzedażowy nieruchomości będzie udany:

  • posprzątaj wnętrze mieszkania przed sesją zdjęciową,
  • upewnij się, że teren wokół nieruchomości prezentuje się estetycznie,
  • zadbaj o dekoracje wewnątrz mieszkania, świeże owoce, butelkę wina na stole,
  • wybierz studio filmowe, które dostarczy materiał w wysokiej jakości 4K,
  • wybierz film z ujęciami z drona.

Zamów film reklamowy nieruchomości

Jesteś gotowy, by spróbować czegoś nowego i wzbogacić swoje ogłoszenia o dynamiczne filmy reklamowe nieruchomości? Jeśli tak, zobacz nasze przykładowe realizacje i skontaktuj się, by uzyskać wycenę przygotowania filmu dla Ciebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *