film reklamowy dla branży it

Pracownia Video od 2017 roku tworzy profesjonalne filmy reklamowe dla branży IT oraz filmy korporacyjne dla producentów oprogramowań. Na naszym koncie mamy realizacje dla takich firm, jak Tidio, Soneta, DataConsult czy VISIX. Jeśli szukasz doświadczonych filmowców, którzy wiedzą, jak przygotować ponadczasowy, nowoczesny film dla firmy IT, to jesteś w dobrym miejscu.

Jak wygląda film dla branży IT?

Bazując na wieloletnim doświadczeniu w produkcji video, wiemy jakie elementy powinien zawierać dobry film dla branży IT, tak by w zrozumiały i przejrzysty sposób przedstawiał dane oprogramowanie, system informatyczny czy aplikację mobilną. Planując realizację filmu, skupiamy się najpierw na zrozumieniu funkcjonalności oprogramowania. Na tej podstawie jesteśmy w stanie ustalić, w jaki sposób najlepiej przedstawić cechy systemu w filmie.

Niekiedy dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie podziału ekranu, gdzie z jednej strony mamy wizualizację laptopa z nagraniem ekranu z oprogramowania, a na drugiej stronie pokazujemy, jak zmiany w systemie wpływają na rzeczywistość, na przykład w magazynie w którym zastosowane zostało oprogramowanie ERP.

Ustalając scenariusz filmu reklamowego dla firmy informatycznej, warto przemyśleć w jaki sposób najlepiej zaprezentować działanie systemu. Jeśli dane oprogramowanie zakłada na przykład użycie tableta w restauracji, na którym kelner zbiera dane o zamówieniu, to wówczas bardziej naturalne będzie nagranie ujęć z rzeczywistym tabletem w restauracji. Jeśli jednak oprogramowanie nie jest aż w tak bezpośredni sposób wykorzystywane na co dzień, tylko działa bardziej “za kulisami”, na przykład w przypadku pracowników siedzących w przestrzeni biurowej i zarządzających wysyłką towarów, wówczas zamiast nagrywać monitor komputera, lepiej będzie pracować na mockupach video i zrzutach ekranu z oprogramowania.

film reklamowy aplikacji

Co powinien zawierać film reklamujący oprogramowanie?

Branża informatyczna to dzisiaj bardzo konkurencyjny sektor gospodarki. Praktycznie każde oprogramowanie ma swoje alternatywne odpowiedniki tworzone przez innych producentów. Tworząc video dla branży IT staramy się więc zrobić wszystko, by film wyróżniał się na tle pozostałych filmów reklamowych.

Jednym z zabiegów, które pozwalają na wyróżnienie się, jest umieszczenie wypowiedzi przedstawiciela firmy w filmie. Wizerunek oraz głos osoby z firmy sprawi, że film będzie miał charakter bardziej personalny. Bezpośredni udział przedstawiciela firmy pozwala też zdobyć większe zaufanie odbiorcy, pokazując że za danym oprogramowaniem stoją prawdziwi ludzie, a nie tylko linijki kodu.

Film produktowy dla oprogramowania IT w kilku językach

Wiele firm z branży IT wychodzi ze swoim produktem na międzynarodowe rynki. Konieczne jest więc przygotowanie filmu, który będzie uniwersalny pod kątem tych różnych grup docelowych. W naszej firmie współpracujemy m.in. z lektorami anglojęzycznymi, niemieckojęzycznymi, hiszpańskojęzycznymi. Jesteśmy w stanie przygotować filmy dla branży IT w wielu wersjach językowych.

Co ważne, nasi operatorzy mówią płynnie po angielsku. Możemy całą komunikację związaną z realizacją filmu reklamowego prowadzić w języku angielskim oraz współpracować podczas dnia zdjęciowego z koordynatorem projektu lub przedstawicielem firmy, który nie mówi po polsku.

Obejrzyj nasze przykładowe filmy reklamowe systemów informatycznych i napisz do nas, jeśli jesteś zainteresowany/a współpracą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *