Zastanawiasz się, czy warto inwestować w wideo marketing? A może nie chcesz próbować niczego nowego, bo Twoje płatne kampanie reklamowe przynoszą dobre efekty?

Taki argument wydaje się sensowny, tylko co w momencie, gdy stawki CPC drastycznie wzrosną z powodu wysokiej konkurencji i płacenie za reklamy na Facebooku czy w Adwords przestanie się zwracać?

Oczywiście życzymy, by w Twoich kampaniach nic złego się nie działo, jednak jeśli mimo wszystko interesuje Cię wizja uniezależnienia się od płatnych reklam lub chociaż ograniczenia części wydatków przez ściąganie bepłatnego ruchu organicznego z YouTube i wyszukiwarki Google, to mamy dla Ciebie szybki case study pokazujący, jak stworzyliśmy od zera kanał na YouTube połączony z blogiem, które w ciągu ostatnich 3 miesięcy wygenerowały ruch na poziomie 10,7 tys. unikalnych odwiedzających bez jakiejkolwiek inwestycji w płatną reklamę.

Case study: 10,7 tys. użytkowników z kanału YouTube i bloga

Przykład, o którym mowa, to projekt Zostań Filmowcem PL. Jest to kanał na YouTube z poradnikami dotyczącymi filmowania oraz artykułami o tej samej tematyce publikowanymi na blogu. Tworzenie wartościowych treści ma na celu budowanie społeczności oraz zwiększanie świadomości na temat marki, by później wykorzystać je do promocji kursu online o tematyce filmowania i montażu video.

W okresie od marca do czerwca 2020 roku na kanale i blogu udostępnionych zostało w regularnych odstępach czasowych 25 materiałów video i 27 artykułów zoptymalizowanych pod kątem SEO. Bez żadnych działań promocyjnych i link buildingowych udało się wypracować dobrą widoczność organiczną w wyszukiwarce na frazy, takie jak: “kurs filmowania”, “komputer do montażu video” czy “darmowa muzyka do filmów”.

statystyki odwiedzin bloga
Statystyki odwiedzin bloga Zostań Filmowcem za okres od kwietnia 2020 r. do lutego 2021 r.

Blog regularnie odwiedza coraz większa użytkowników, mimo kilkumiesięcznej przerwy w publikowaniu nowych artykułów. Choć jeszcze we wrześniu 2020 r. średnia dzienna liczba odwiedzających wynosiła 10 użytkowników, obecnie w lutym 2021 r. jest to już średnio 70 użytkowników dziennie.

Tendencję wzrostową widać też w statystykach kanału na YouTube – jak wiadomo, rozwój kanału YouTube to proces czasochłonny, jednak poniższy wykres pokazuje, że filmy dodane kilka miesięcy wcześniej stale zyskują na popularności i są regularnie oglądane przez użytkowników:

statystyki odwiedzin kanału youtube

Wniosek: sam blog to nie wszystko

Do tej pory większość firm skupiała się wyłącznie na rozwoju bloga i generowaniu ruchu z wyszukiwarki Google. Powyższe statystyki pokazują, że obecność w portalu YouTube pozwala dwukrotnie zwiększyć ilość pozyskiwanego ruchu.

Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że tworzenie contentu video nie wymaga dużego nakładu czasu – można bowiem jednocześnie rozwijać treści pisane i treści video. Przygotowując artykuł na bloga, można na jego podstawie stworzyć skrypt do filmu i następnie z wykorzystaniem promptera nagrać klip, który trafi na kanał YouTube.

W Pracowni Video korzystamy z tej metody, oszczędzając czas klienta i koszty związane z realizacją video. Jesteśmy w stanie nawet kompleksowo zająć się rozwojem kanału, znajdując “twarz firmy”, czyli osobę, która będzie występować przed kamerą i reprezentować markę w mediach społecznościowych.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jaki ruch możesz pozyskać na frazy związane usługami i produktami, które oferujesz, napisz do nas – przygotujemy bezpłatną, niezobowiązującą analizę. Zobaczysz konkretne dane i na tej podstawie zdecydujesz, czy w Twoim przypadku warto inwestować w wideo marketing.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *